Do 11 stycznia w Archiwum Państwowym we Wrocławiu można oglądać wystawę pt.„W kręgu śląskiej kultury heraldycznej - nadania herbów, nobilitacje, indygenaty 1465-1918”. Zaprezentowano na niej kilkadziesiąt dokumentów herbowych z zasobów archiwów państwowych we Wrocławiu, Opolu i Katowicach oraz Archiwum Archidiecezjalnego we Wrocławiu i Archiwum Państwowego w Opavie
Pisz prośbę o opinie do Komisji Heraldycznej i ministra
Im symbol gminy prostszy, tym dostojniejszy – uważają heraldycy. Włodarze mają pomysły często kiczowate.
Flaga z kaczką pochodzi z pieczęci Księstwa Pszczyńskiego. Polskie prawo nie przewiduje, żeby osiedle mogło mieć własną flagę i herb.
Rodziny szlacheckie coraz częściej decydują się na sądowe batalie o tytuły i herby. Niektóre kończą się powodzeniem.
Prawo do „von” przed nazwiskiem należy udowodnić. Rozpatrując wniosek o zmianę nazwiska przez dodanie przed nim przyimka „von”, kierownik USC musi zbadać, czy i od jakiego czasu wnioskodawca go używa i czy tylko za granicą, czy też w kraju.
Projekty herbów gminnych czy flag miejskich muszą być ocenione przez ministra administracji pod kątem zgodności z regułami heraldyki.
Artysta plastyk popełnił samobójstwo w dniu, w którym sąd wydał wyrok eksmisyjny jego zadłużonej pracowni z Rynku Starego Miasta. Sprawę bada policja.
Każda dzielnica go posiada, choć większość mieszkańców nie wie w sumie, jak wygląda. "Rytm Miasta" przybliży Wam herby stołecznych dzielnic.
Historia niektórych sięga średniowiecza. Szlacheckie herby, ręcznie malowane przez Dariusza Wiszniewskiego, oglądał Witold Odrobina. Razem z kamerą odwiedził Pracownię Herbów, mieszczącą się przy ul. Amałowicza w Rembertowie.