10 nowych przykazań współczesnego...
Herb państwa jest nazwany w niej błędnie godłem - co jest niezgodnie z zasadami heraldyki. A jego nazwa "Orzeł Biały" powinna być napisana wielkimi literami, bo jest nazwą własną herbu...
Bitwa pod Grunwaldem nie jest tylko zamkniętą stroną w podręczniku historii. Dla tysięcy osób to całoroczne przygotowania i ważna część życia. Na polach koło Stębarku co roku odtwarzane są wydarzenia z czasów, gdy Krzyżacy zagrażali Królestwu Polskiemu.
Jeśli nie masz pewności, co robili twoi przodkowie 600 lat temu, to możesz teraz sprawdzić, czy aby przypadkiem twój pradziad nie brał udziału w wojnie stuletniej. Można to zrobić w bazie danych z wojny stuletniej, która zawiera rejestry dotyczące żołdu, chorób wojaków i nobilitacji.
Zapraszamy Państwa do nowo wyremontowanej Komnaty Pałacowej nazwanej „Heraldyczną”. Jest to pierwsza w pełni odtworzona sala pałacowa prezentowana z wyposażeniem. Odtworzyliśmy stan z drugiej połowy XIX wieku z oryginalnie zachowaną podłogą oraz bogato zdobioną sztukaterią.
Zbiory sfragistyczne liczą ponad 17 000 obiektów: odcisków, odbitek i tłoków pieczętnych o ogromnym znaczeniu naukowo-badawczym.
Zamek Królewski w Warszawie gorąco zaprasza na cykl wykładów poświęconych historii i kulturze Wielkiego Księstwa Litewskiego, a także dziejom Litwy przed unią w Krewie oraz w wieku XIX i XX.
Najlepszy polski skoczek narciarski otrzymał od kibiców miły prezent urodzinowy. Bardzo miły! Jaki? Otóż pewien niemiecki (!) fanklub naszego Orła wpadł na pomysł, aby ufundować mu... herb szlachecki! Prace nad projektem trwały rok. Całość przygotował heraldyk z Przemyśla - Andrzej Brzezina Winiarski.
Strzała, kotwica i korona są nielegalne. Tarcza - również nie. Mimo, że witają wjeżdżających do Łomianek niemal od 20 lat, trzeba będzie się z nimi pożegnać. Herb tej podwarszawskiej miejscowości zostanie zmieniony. To już postanowione.